לחצו להתקשרות:

זכויות בנישואים אזרחיים

זוגות רבים אינם מקיימים את החתונה שלהם בארץ אלא יוצאים לחו"ל לעשות חתונה אזרחית. זוגות אשר מתכננים חתונה אזרחית מתעניינים בפרטים כמו מה יהיו הזכויות שלהם בנישואים אזרחיים, כמה עולה להתחתן בחו"ל וגם איפה הכי כדאי להתחתן מבין המדינות השונות. הבנה של נושא הנישואין האזרחיים וההליך הנדרש לקיומם מקל על זוגות רבים לממש את הקמת המשפחה שלהם.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

זכויות בנישואים רפורמיים / חילוניים

נישואים אזרחיים בפראג בצ'כיה
נישואים בפראג
נישואים  אזרחיים בקפריסין
נישואים בקפריסין
נישואים אזרחיים
ארגון חתונה אזרחית
ארגון נישואים אזרחיים בסלובניה
נישואים בסלובניה
זכויות בנישואים אזרחיים
זכויות בנישואים אזרחיים
מסמכים נדרשים לחתונה אזרחית
מסמכים נדרשים

זוגות רבים תוהים על היתרונות והחסרונות שבנישואים האזרחיים. ראשית יש להבין כי נישואים אשר מתקיימים בחו"ל כמו למשל חתונה בסלובניה הם נישואים לכל דבר מבחינת רשויות המדינה. היתרונות של חתונה אזרחית הם קודם כל עבור זוגות שלא יכולים להתחתן בארץ (כמו מסורבי חיתון וחסרי דת) אך מעבר לכך הם מהווים יתרון משמעותי עבור זוגות אשר רוצים לקיים חתונה שוויונית שלא ברוח טקס הנישואים האורתודוקסי. החיסרון המשמעותי ביותר של נישואים אזרחיים בא לידי בעלות הטקס עצמו בהשוואה לעלות הטקס האורתודוקסי אותו ניתן לערוך גם ברבנות בעלות מינימלית.

זכויות בנישואים אזרחיים

למרות שבתחומי המדינה לא מתקיימים נישואים אזרחיים אשר מוכרים על ידי הרשויות, נישואים אשר מתקיימים מחוץ לגבולות המדינה כמו למשל נישואים בפראג, נחשבים כנישואים לכל דבר. ברגע שהזוג הנשוי מגיע למשרד הפנים עם תעודת הנישואין מחו"ל הוא נרשם כנשוי לכל דבר כולל כל הזכויות והחובות כמו זוג שהתחתן בתוך גבולות המדינה.

עלות נישואין אזרחיים

אחת השאלות אשר עולות לא פעם היא מה העלות של נישואין אזרחיים ועל כך אין תשובה חד משמעית כיוון שהדבר תלוי באיזו מדינה בוחר הזוג להתחתן והאם הוא בוחר לשלב גם ירח דבש או לקיים את החתונה ולחזור לארץ. זוגות אשר מבצעים השוואות מחירים לחתונה אזרחית מגלים כי לרוב חתונה בקפריסין היא זולה יותר משאר המדינות וזאת בשל הקרבה לישראל, מה שמוזיל את עלות הטיסה והשהות (ישנם זוגות אשר עושים חתונה בקפריסין ביום אחד וכך מפחיתים בצורה משמעותית את העלויות). בכל מקרה כאשר מבצעי השוואות מחירים לחתונה אזרחית יש לקחת בחשבון את עלות הטיסה, עלות האגרות ועלות תרגום המסכים (ככל שישנם יותר מסמכים כך העלות עולה).

קיום טקס נישואין בארץ

זוגות אשר מתחתנים מעבר לים יכולים לעשות טקס חתונה אלטרנטיבי בארץ לפי הבחירה שלהם. יש זוגות אשר מבצעים חופה רפורמית עם רב רפורמי, יש שעורכים טקס חתונה חילוני ויש שבוחרים לעשות חגיגה בלבד ללא טקס חתונה. כמובן, הטקסים השונים אינם מוכרים בארץ ללא חתונה בחו"ל.

במה נוכל לסייע?

האתר נועד להעניק מידע לגולשים ולעזור לזוגות לארגן חתונה אזרחית כשיש בידם את כל המידע הנדרש. זוגות אשר מעוניינים לקבל מידע נוסף ממומחה בתחום יכולים להשאיר את פרטיהם המלאים באתר ולקבל התייעצות מקצועית באופן אישי.