לחצו להתקשרות:

נישואים אזרחיים

מדינת ישראל מאפשרת לאזרחיה להתחתן אך ורק במסגרת דתית כזו או אחרת. משמעות הדבר היא שרק אזרחים בעלי אותה דת שאינם מסורבי חיתון. נישואין אזרחים לא מתקיימים בגבולות מדינת ישראל והמדינות הפופולריות לביצוע הנישואין הן קפריסין, פראג וסלובניה. על אף שמדינת ישראל לא מקיימים נישואים אזרחיים בשטחה, היא מכירה בנישואים אלו כל עוד בוצעו על פי החוק.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

התנאים הנדרשים להליך הנישואין

נישואים אזרחיים בפראג בצ'כיה
נישואים בפראג
נישואים  אזרחיים בקפריסין
נישואים בקפריסין
נישואים אזרחיים
ארגון חתונה אזרחית
ארגון נישואים אזרחיים בסלובניה
נישואים בסלובניה
זכויות בנישואים אזרחיים
זכויות בנישואים אזרחיים
מסמכים נדרשים לחתונה אזרחית
מסמכים נדרשים

נישואין אזרחיים יכולים להיות בחירה של המתחתנים כשאלו לא מעוניינים להתחתן בארץ בטקס דתי והם יכולים להיות אילוץ של זוגות מסורבי חיתון. זוגות אשר לא נמנים על אותה דת, זוגות מחוסרי דת (שני הצדדים או אחד מהם) ופסולי חיתון (כמו כהן וגרושה), לא יכולים להתחתן בטקס דתי בארץ וכדי להתחתן עליהם לעבור תהליך נישואים אזרחיים במדינות שונות. על מנת להתחתן יש לעמוד בקריטריונים שונים ובניהם: גיל מינימלי לנישואין, הוכחת כשרות להליך הנישואין (על הזוג להוכיח כי הם רווקים, אלמנים או גרושים) ועוד (משתנה בהתאם למדינה בה מתחתנים).

טקס נישואין בארץ

לאחר ביצוע נישואים אזרחיים בחו"ל ניתן לבצע טקס בארץ. לטקס אין כל משמעות מבחינת החוק בארץ אך זוגות שרוצים לחלוק את הרגע החשוב עם האנשים החשובים בחייהם יכולים לעשות זאת וכל אולם אירועים, גן או מסעדה ישמחו מאד לקיים את האירוע. את הטקס יכולים להנחות הזוג או מי מטעמם ולעתים ישנה גם אפשרות לעשות טקס נישואים רפורמיים אשר אינם מוכרים על ידי מוסד הרבנות בארץ אך יכולים להתבצע כמו כל טקס נישואין.

חוק נישואים אזרחיים

חוק נישואים אזרחיים משנת 2009 קובע כי מדינת ישראל תכיר בנישואים האזרחיים. בכל הנוגע לגירושין גם בכך עוסק החוק. במידה ושני בני הזוג יהודים עליהם יהיה לבצע את הגירושין בבית הדין הרבני ובמידה והם מאותה דת יהיה עליהם לבצע את הגירושין במוסדות הדת שלהם. זוגות שאינם יהודים (שניהם או אחד מהם) לא יוכלו להתגרש בבית הדין הרבני ומכאן גם שהאישה לא תוכל לדרוש לעצמה מזונות אלא לילדים בלבד.

הכרת נישואים אזרחיים בישראל

תהליך נישואים אזרחיים מתחיל ונגמר בישראל. על בני הזוג להכין את כל המסמכים הנדרשים לצורך החתונה דרך הרשויות השונות בישראל (כמו למשל הוצאת תעודת רווקות או תעודה דומה במשרד הפנים) והיא מסתיימת ברישום מסודר במשרד הפנים. התעודה אותה מקבל הזוג מהמדינה בה הוא התחתן תקפה בארץ ותהפוך אותו לזוג כדין לכל דבר.

כיצד נוכל לעזור 

נושא הנישואין האזרחיים הוא לעתים נושא מעורפל ולא ברור. לכן שמנו לעצמנו מטרה באתר לרכז מקסימום מידע מהימן כדי שאתם תוכלו לתכנן כראוי את הליך הנישואין שלכם ולהתנהל כזוג אל מול החוק. האתר מחזיק במומחים שישמחו מאד לסייע ולעזור לכם לארגן את החתונה ולקבל כל פרט רלוונטי. על מנת שנוכל לחזור אליכם לייעוץ השאירו את פרטיכם באתר והמומחים שלנו יחזרו אליכם.