לחצו להתקשרות:

ארגון חתונה רפורמית

חתונה רפורמית היא חתונה יהודית אשר מתקיימת בביצוע של רב מהתנועה הרפורמית וברוח התנועה. החתונה מתאימה לזוגות אשר אינם מעוניינים או לא יכולים לקיים חתונה דרך הרבנות הראשית. חתונה רפורמית היא חתונה דתית, גמישה בטקס ומכבדת את כל הצדדים והדת. עם זאת, מדינת ישראל לא מכירה בטקס של החתונה על כן זוגות שרוצים ליהנות מנישואים רפורמיים צריכים להתחתן גם בחו"ל.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הליך חתונה רפורמית

נישואים אזרחיים בפראג בצ'כיה
נישואים בפראג
נישואים  אזרחיים בקפריסין
נישואים בקפריסין
נישואים אזרחיים
ארגון חתונה אזרחית
ארגון נישואים אזרחיים בסלובניה
נישואים בסלובניה
זכויות בנישואים אזרחיים
זכויות בנישואים אזרחיים
מסמכים נדרשים לחתונה אזרחית
מסמכים נדרשים

חתונה רפורמית היא חתונה אשר מתבצעת ברוח טקס הנישואין היהודי ומנחה אותה רב רפורמי. החתונה מתבצעת תוך כבוד הדדי בין בני הזוג ודעתם חשובה למהלך הטקס. ברגע שהזוג מחליט להתחתן, הוא ייפגש עם הרב הרפורמי ויחד הם יחליטו כיצד יתנהל הטקס כשההבדלים המשמעותיים מן הטקס האורתודוקסי באים לידי ביטוי בחופה. חופה רפורמית תכלול לרוב הליך קידושין הדדי (בו הגבר מקדש את האישה והיא מקדש את הגבר בחזרה) כמו כן, גם הכתובה תהיה שוויונית יותר מאשר בנישואים האורתודוקסים ובניסוח שלה יבואו לידי ביטוי ערכים של אהבה במקום ערכים של קניין.

תוקפם של נישואים רפורמיים

חשוב לציין כי מדינת ישראל אינה מכירה בתוקפה של חתונה רפורמית ולכן בפני הזוגות המתחתנים עומדות שתי אפשרויות כדי להירשם כנשואים- באפשרותם להתחתן ברבנות או לעשות חתונה אזרחית בחו"ל במדינות כמו צ'כיה, קפריסין ודומיהן. זוגות אשר התחתנו בחו"ל ומעוניינים לעשות טקס חתונה בארץ, יוכלו לפנות לתנועה הרפורמית ולבקש לערוך טקס הנערך ברוח היהדות.

רישום הזוג הנשוי

ההשלכות של חתונה רפורמית אינן משמעותיות במדינת ישראל אם לא התקיימו במקביל (לפני או אחרי) נישואים אזרחיים בחו"ל לאחר קיום הנישואים בחו"ל יכולים בני הזוג לגשת עם המסמכים הרלוונטיים למשרד הפנים ולהירשם כזוג נשוי. חשוב לציין כי הנישואים האזרחיים בעלי תוקף בארץ והזוג יקבל את ההטבות השונות המגיעות לו כזוג נשוי ויוכר ככזה גם לצורך חו"ח גירושים בעתיד. חשוב לציין כי גם לאחר קיום חופה רפורמית במידה ויהיה צורך בהליך גירושין הליך זה יתקיים עבור זוגות בעלי אותה דת במוסדות הדת וזוגות אחרים במוסדות המשפט.

האם ניתן לקיים חתונה רפורמית ברבנות?

הרבנות אינה מאפשרת לקיים חתונה רפורמית בשטחה או לחלופין להכיר בה. עם זאת, זוג יכול לקיים חתונה אורתודוקסית ברבנות ולאחר מכן לקיים חופה רפורמית מול האורחים ביום החתונה עצמה. מבחינת רישום הנישואין במקרה זה יירשם יום החתונה אשר התקיים בשטח הרבנות עצמה. אופציה זו פתוחה בפני זוג יהודי שאינו מסורב חיתון אשר רוצה לקיים טקס שוויוני מול האורחים ולא מעוניין לטוס אל מעבר לים כדי להתחתן.

כיצד נוכל לעזור

זוגות רבים מעוניינים להביא לידי ביטוי בטקס הנישואים ערכים של שוויון ויהדות ועל כן מבקשים לערוך חתונה רפורמית. על מנת לקבל את כל המידע הנדרש ולהפוך לזוג גם פני הדין בארץ אספנו שלל מידע אותו ניתן לקרוא באתר. נוסף לכך, לרשות הגולשים עומדים מומחים בתחום החתונה הרפורמית ואלו ישמחו לחזור אליכם בהשארת פרטים באתר.